Süreli Yayınlar Veri Tabanı

 
 

    Türk Dil Kurumunun süreli yayınlarından olan Türk Dili Araştırmaları Yıllığı Belleten, Türk Dünyası Dil ve Edebiyat Dergisi ile Türk Dili Dil ve Edebiyat Dergisi bir veri  tabanında toplanarak PDF biçiminde kullanıma sunulmuştur. Veri tabanında Türk Dili Araştırmaları Yıllığı Belleten'den 903, Türk Dünyası Dil ve Edebiyat Dergisi'nden 489 ve Türk Dili Dergisi'nden 20.038 olmak üzere  toplam 21.430 yazı bulunmaktadır.
 

    Veri tabanında künye taraması tüm kullanıcılara açıktır.

   Yazıları görüntüleyebilmeniz için bilgisayarınızda Acrobat Reader programının yüklü olması gerekmektedir. Programı buradan indirebilirsiniz.


  Eleştiri ve önerilerinizi Türk Dili dergisi için turkdili@tdk.gov.tr, Türk Dünyası dergisi için turkdunyasi@tdk.gov.tr, Türk Dili Araştırmaları Yıllığı BELLETEN için belleten@tdk.gov.tr adresine gönderebilirsiniz.


     Bu veri tabanı, Prof. Dr. Şükrü Halûk AKALIN'ın başkanlığında, Prof. Dr. Recep TOPARLI,  Prof. Dr. Mustafa S. KAÇALİN, Prof. Dr. Mustafa ÇİÇEKLER,  Doç. Dr. Bilgin AYDIN, Dr. Yücel DAĞLI, Seyit Ali KAHRAMAN ve Ş. Bilâl ÇAVUŞOĞLU'ndan oluşan Bilim ve Sanat Terimleri Ana Sözlüğü Çalışma Grubu tarafından hazırlanmıştır.

 

Türk Dil Kurumu