Türk Dünyası’nın güz sayısı çıktı.

      Türk Dil Kurumu tarafından yayımlanan Türk Dünyası’nın 44. (Güz 2017) sayısı ağ sayfamızda yayımlanmıştır. Dergideki yazılara Süreli Yayınlar bölümünden ulaşabilirsiniz.

     Uluslararası hakemli dergi niteliğindeki Türk Dünyası, MLA, ASOS Index, SOBIAD (Sosyal Bilimler Atıf Dizini) ve Google Scholar tarafından taranmaktadır. Dergimize ULAKBİM (Dergipark) üzerinden de ulaşılabilmektedir. 

       Bir kurum yayını olan Türk Dünyası’nda yayımlanan yazılara ilgili yönetmeliklerle belirlenen telif ücretleri ödenmekte, yazıları inceleyen hakemlere de inceleyici ücreti verilmektedir. Yazı sahiplerine ayrıca basılan dergiler de gönderilmektedir.

    Yayımlanması istenen yazılar farklı posta ve e-posta adreslerinden dergimize gönderilebilmekteydi. Bu tür başvuruların ve hakemlik sürecinin elektronik ortamda gerçekleştirilerek kolaylaştırılması, posta işlemlerinin en aza indirilerek basım sürecinin hızlandırılması ve kullanıcıların süreç hakkında anlık bilgi sahibi olması amacıyla YAYSİS (Yayım Takip Sistemi) kurulmuştur. Dergimizde yayımlanması istenen yazıların (https://yaysis.ayk.gov.tr/BasimYayin/) adresinden sisteme kaydedilmesi gerekmektedir. YAYSİS’e Türk Dil Kurumunun ağ sayfasından da ulaşmak mümkündür.

    Hem makalelerinizi göndermeniz hem de arzu ederseniz yayınlarımıza hakem olmanız için siz değerli bilim adamlarımızı bu sisteme kaydolmaya davet ediyoruz. Türk Dünyası ve öteki hakemli yayınlarımız için inceleyici olmak isterseniz bu sisteme hakem olarak da kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir.

        Dergimize katkılarınız için teşekkür ediyor, gelecek sayılar için yazılarınızı bekliyoruz.