Stratejik Plan Hazırlama Çalışmaları

spc2016-e1464099378510

str-clsm113–15 Mayıs 2016 tarihleri arasında Ankara Kızılcahamam'da Kalkınma Bakanlığı tarafından Yüksek Kurum ve bünyesindeki Kurumlara ait 2018–2022 dönemini kapsayacak yeni stratejik planların hazırlık çalışmaları kapsamında uygulamalı eğitim programı düzenlenmiştir.

Eğitim programı Yüksek Kurum Başkan Yardımcıları Doç. Dr. Muhammet HEKİMOĞLU ve Zeki ERASLAN, Türk Dil Kurumu Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Bilal ÇAKICI ve Yüksek Kurum bünyesindeki öbür Kurumların Başkan Yardımcıları, stratejik plan yönlendirme kurulları, stratejik plan hazırlama ekipleri ile ilgili personellerin katılımı ile gerçekleşmiştir.str-clsm2

Eğitim planı ve programına uygun olarak Kalkınma Bakanlığı Uzmanı tarafından Üst Politika Belgeleri (Onuncu Kalkınma Planı, Orta Vadeli Program, Yıllık Program, Stratejik Yönetim Kavramı), Stratejik Yönetim Kavramı ve Süreçleri hakkında eğitim verilmiş, mevcut stratejik planlar değerlendirilmiş, PESTLE ve GZFT analizleri yapılmış, dış paydaş çalışması yapılarak Kurumların birbirleri hakkındaki görüşlerini paylaşması sağlanmış ve kurumumuz hakkındaki görüşler bu çalışma ve eğitimler sonucunda ortaya konulmuştur.

 

 

str-clsm3

str-clsm4

str-clsm5