Türk Dünyası Dergisinin 40. Sayısı Genel Ağ sayfamızda

            Türk Dil Kurumu tarafından yayımlanan Türk Dünyası dergisinin 39 (Bahar 2015) ve 40. (Güz 2015) sayıları Kurumumuzun Genel Ağ sayfasında yayımlanmıştır.

            Uluslararası hakemli dergi niteliğindeki Türk Dünyası dergisi ASOSSOBIAD (Sosyal Bilimler Atıf Dizini) ve Google scholar tarafından taranmaktadır. Dergimize ULAKBİM (Dergipark) üzerinden de ulaşılabilmektedir. Alanımızın önemli dizinlerinden MLA ile yazışmalarımız tamamlanmış, taranma talebimiz kabul edilmiştir.

            Bir kurum yayını olan Türk Dünyası dergisinde yayımlanan yazılara ilgili yönetmeliklerle belirlenen telif ücretleri ödenmekte, yazıları inceleyen hakemlere de inceleyici ücreti verilmektedir. Yazı sahiplerine ayrıca basılan dergiler de gönderilmektedir.

            Yayımlanması istenen yazılar farklı posta ve e-posta adreslerinden dergimize gönderilebilmekteydi. Bu tür başvuruların ve hakemlik sürecinin elektronik ortamda gerçekleştirilerek kolaylaştırılması, posta işlemlerinin en aza indirilerek basım sürecinin hızlandırılması ve kullanıcıların süreç hakkında anlık bilgi sahibi olması amacıyla YAYSİS (Yayım Takip Sistemi) kurulmuştur. Dergimizde yayımlanması istenen yazıların bundan sonra (https://yaysis.ayk.gov.tr/BasimYayin/) adresinden sisteme kaydedilmesi gerekmektedir. YAYSİS’e Türk Dil Kurumunun ağ sayfasından da ulaşmak mümkündür.

Hem makalelerinizi göndermeniz hem de arzu ederseniz yayınlarımıza hakem olmanız için siz değerli bilim adamlarımızı bu sisteme kaydolmaya davet ediyoruz. Türk Dünyası dergisi ve öteki yayınlarımız için inceleyici olmak isterseniz bu sisteme hakem olarak da kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir.

            Dergimize katkılarınız için teşekkür ediyor, gelecek sayılar için yazılarınızı bekliyoruz.

                                                                                                                  Türk Dünyası Dergisi