Süreli yayınlarımız Türkiye Dergicilik Fuarı’ndaydı
Türk Dil Kurumu, Türkiye Dergi Editörleri ve Yayın Yönetmenleri Birliği (TURDEB) tarafından 7-11 Mayıs 2014 tarihleri arasında düzenlenen “5. Türkiye Dergicilik Fuarı”na katıldı. İstanbul Başakşehir Belediyesinin ana sponsor olarak desteklediği 100’den fazla derginin katıldığı fuarda, Türk Dil Kurumunun çıkardığı Türk Dili, Türk Dünyası ve Belleten dergilerinin tanıtımı ve satışı yapıldı. Sirkeci Garı’nda düzenlenen fuarda, konferans, panel, müzik dinletileri, yazar-okur buluşmaları gibi birçok etkinliğe de yer verildi.
 
son23 
 
Fuarın açılış töreni, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Ömer Faruk TERZİ, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk DİKBAŞ, Türkiye Dergi Editörleri ve Yayın Yönetmenleri Birliği Başkanı Muharrem BAYKUL, Basın Yayın Birliği Başkanı Münir ÜSTÜN, Yeşilay Eski Başkanı Av. Muharrem BALCI ile birçok yazar ve dergi temsilcisinin katılımıyla gerçekleşti.
Açılış teması “Gençlik” olarak belirlenen “5. Türkiye Dergicilik Fuarı”nda katılımcı dergilere çeşitli dallarda ödüller de verildi. Türk Dil Kurumunun Türk Dünyası ve Belleten dergileri akademik dergi dalında ödüle layık görüldü.
 
odul            cocuklar  
uzman